Pýtate sa

Robíte špeciálne darčekové balenia?

Tradične máme pripravené darčekové balenie 3 mydielok ANTIK v darčekovej krabičke. Priamo v Eshope si môžete vybrať len krabičku a navoliť si mydielka, ktorými ju chcete naplniť. Na rovnakom princípe ponúkame darčekový košík a plátené vrecúško s pečiatkou Mydlo z Farmy. Naše darčekové balenia si môžete pozrieť priamo tu.

 

Vzhľadom na devastáciu životného prostredia, nepremýšľate nad náhradou palmového oleja iným olejom?

Nad upustením od palmového oleja sme začali uvažovať už dávnejšie. Rozhodli sme sa najprv pre zdroj z kontrolovaného hospodárstva RSPO v Kolumbii. Farma, z ktorej pochádzal palmový olej v našich mydlách nemá údajne na prírodu devastačný vplyv a snaží sa o trvalo udržateľný rozvoj. Čas, stále nové a nové informácie a dopyt však nás viedli k rozhodnutiu prestať palmový olej používať úplne. Viac si môžete prečítať na našom BLOG-u.

 

Čím nahradíte palmový olej?

Nahrádzame ho v rôznych pomeroch kokosovým a olivovým olejom a bambuckým maslom.

 

Chceli by sme v obchode predávať Vaše mydielka. Máte zvláštnu ponuku a veľkoobchodné ceny?

Máme niekoľko obchodných partnerov, ktorí odoberajú naše mydlá pre svoje obchody. Môžete nás kontaktovať u podáme viac viac informácií.

 

Kde možno kúpiť a “obzrieť” si vaše mydielka v kamenných obchodoch?

Dlhodobo sú našimi odberateľmi obchody: v Nitre Babičkina záhrada, v Bratislave BLEble, vo Zvolene okrem našej Farmy aj v obchode U Materinej Dúšky, v Martine … Pre aktuálnosť informácie nám môžete napísať kde bývate. Ak uprednostňujete nákup v kamennom obchode, môžeme vás takto informovať o najbližšej predajni, kde by ste si práve mohli naše mydielka kúpiť.

 

Je vhodné vaše mydlo pri atopickom ekzéme?

Niektorí zákazníci nám dávajú pozitávnu spätnú väzbu, že pri používaní našch mydiel sa im ekzém výrazne zmierni alebo úplne zmizne. Jednému 4 - ročnému dievčatku zmizol ekzém, ktorý malo od narodenia, po troch dňoch umývania naším mydlom. Viac o tomto príklade si môžete prečítať tu.

 

Ktoré mydielka sú vhodné pre bábätká a malé deti?

Detská pokožka je tenšia, priepustnejšia, s nižšiou obranyschopnosťou. Je jemná a preto si zaslúži nežnú starostlivosť. Do roka bábätka je dobré vyhýbať sa esenciálnym olejom a používať jednoduché mydielka bez prísad a vôní. Preto sú vhodné z našej ponuky napríklad: Hodvábne, Nechtík, Mrkvové, Vločkové.

 

Sú vaše mydlá vhodné aj na vlasy?

Prírodné mydlá sú vhodné a bezpečné aj na umývanie vlasov. Ak prechádzate z používania bežných šampónov na prírodnú kozmetiku, je možné, že vaše vlasy si budú zvykať dlhšie. Naši zákazníci uvádzajú, že ich vlasy sú po umývaní Mydlom z Farmy pevnejšie. Ďalšou výhodou je, že vlasy nie je potrebné umývať tak často ako pri umývaní bežným šampónom. Doležité je po umýtí dôkladne mydlo z vlasov vypláchnuť, inak budú vlasy "ťažké" a mastné. 

Ak ste sa rozhodli vyskúšať naše mydlo namiesto šampóna, máme pre vás jeden TIP. Po umytí vlasov prírodným mydlom, je vhodné opláchnuť vlasy jablčným octom. Táto kúra vlasy zvláčni, vyrovnáva pH pokožky, pomáha pri odstraňovaní lupín, hydratuje vlas a uzatvára vlasovú kutikulu. 

 

Ktoré mydlo vonia najkrajšie a najsilnejšie?

Názory na to, ktoré mydlo z našej ponuky vonia najkrajšie sa rôznia. Vnímanie vône je veľmi individuálne. Medzi najobľúbenejšie pre svoju vôňu patria Divé maky, Šalvia, Levanduľa, Letný večer, Mojito, Rozmarín, Škoricové… Špecifickú a výraznú vôňu majú napríklad Ajurvédske, Ružová palma.

 

Ktoré mydlo je vhodné na suchú pleť?

Suchá pleť zvykne svrbieť a je náchylná k infekciám. Mydielka v našej ponuke, ktoré vám pomôžu premastniť vašu pleť a nevysušia ju ešte viac sú: Hodvábne, Nechtík, Mrkvové, Vločkové, Divé Maky.

 

Ktoré mydlo je vhodné na akné?

Pre aknóznu pleť odporúčame Uhľové mydielko. Keďže väčšinou majú tento problém ľudia s mastnou pokožkou, odporúčame aj ďalšie mydlá pre tento typ: Žihľava, Škorica, Ružové drevo, Rozmarín, Šalvia, Mäta, Ružová Palma, Ajurvédske, Bazalka.

 

Ako veľké sú vaše mydielka?

Naše krájané mydlá vážia 85-95 g, mydlá ANTIK majú 70 g, ostatné dekoratívne mydlá v našej ponuke vážia od 50 do 100g v závislosti od druhu (hmotnosť uvádzame v eshope v popise jednotlivých mydiel, napríklad takto).

 

Čo robiť, aby mi mydlieko vydržalo čo najdlhšie?

Pri správnej starostlivosti by vám malo mydielko vydržať aspoň mesiac. Základom je nechať mydielko po použití vyschnúť. Ideálnou pomocníčkou je preto mydlovnička s dierkami (aby mohla voda z nej odtekať), aby sa mydlo nerozmočilo. Ak máte radi dlhé relaxačné sprchovanie, je dobré mydielko pred a po použití odložiť bokom, aby na neho celý čas netiekla voda.