• 1 z 3
 

Lunacup

 

Menštruačný kalíšok je moderná pomôcka pre ženy v čase ich menštruácie.

 

Dostupnosť Skladom
Bežná cena €19
Ušetríte €2,10 (–11 %)
€16,90
   
Kód tovaru 604
Kategória Intímna starostlivosť
 

Menštruačný kalíšok je moderná pomôcka pre ženy v čase ich menštruácie.

Je to jemný silikónový kalíšok, ktorý sa zložený vkladá do pošvy. Tu sa roztvorí a zachytáva menštruačnú krv.

Po jeho naplnení sa vyberie a menštruačná krv sa vyleje. Menštruačný kalíšok sa potom opláchne a znovu zavedie. Takto sa jeden kalíšok používa počas celého cyklu. Po skončení cyklu sa kalíšok sterilizuje vyváraním a uschová sa k ďalšiemu použitiu budúci mesiac.

Používanie menštruačného kalíška je jednoduché. Mnoho žien má obavy, že to nezvládnu, pritom zatiaľ každá žena to zvládla. Že by to nakoniec nebolo tak zložité, ako sa Vám zdá? Tu je návod, ako menštruačný kalíšok zaviesť a vybrať.

PRED PRVÝM POUŽITÍM MENŠTRUAČNÉHO KALÍŠKA

Menštruačný kalíšok pred prvou menštruáciou dezinfikujete sterilizáciou vo vriacej vode alebo pare. Kalíšok vložíte do vriacej vody a necháte cca 5 minút vyvariť.

1. VLOŽENIE MENŠTRUAČNÉHO KALÍŠKA - NÁVOD

Obvyklý spôsob je, že menštruačný kalíšok opláchnete vodou, aby bol vlhký. Sadnete si normálne na WC (prípadne v podrepe) a menštruačný kalíšok zložíte jedným z návrhov, spôsobov. Zložený menštruačný kalíšok je malý, kompaktný a pevný. Kalíšok jedným plynulým pohybom vložíte zloženým koncom na kraj vagíny. Posuniete ho trochu hlbšie a uvoľníte. Kalíšok sa okamžite rozbalí. Ak tzv. Stopka (držiatko / úchyt na konci kalíška) pozerá von, tak menštruačný kalíšok posuniete hlbšie, aby bola celá stopka vnútri. Následne za kalíšok mierne zatiahnete a trochu ho potočíte (keď sa kalíšok plne nerozvinul, tak teraz už áno). Zatiahnete tá stopku, či kalíšok kladie odpor a je teda úplne pritlačený ku stenám pošvy a tak je pre Vás 100% ochranou proti pretečeniu.

Hotovo! Celé to zaberie 20-30 sekúnd.

2. VYBRATIE MENŠTRUAČNÉHO KALÍŠKA - NÁVOD

V slabšie dni menštruácie vyprázdnite menštruačný kalíšok po 8 až 12 hodinách, v silnejšie dni po 3-6 hodinách. Všeobecne ženám kalíšok vydrží 2-3 dlhšie ako tampón.

Opäť sede na WC (či v podrepe) vsuniete dva prsty (ukazovák a palec) ku spodku menštruačného kalíška a ukazovákom kalíšok stlačíte v jeho spodku. Tým sa zruší vytvorený podtlak (pevné pritlačenie horného okraja kalíška ku stenám pošvy). Podtlak je potrebné zrušiť, aby ste kalíšok neťahali silou. Akonáhle ste zrušila podtlak, tak buď za spodok kalíška, alebo za stopku, kalíšok vytiahnete pomalým ťahom napoly von z pošvy. Potom ho pevne chytíte za jeho spodok, aby ste ho držala stále hore. Krv vďaka podtlaku stále zostáva vo vnútri kalíška. Vyberiete ho celý a menštruačná krv vyprázdnite do WC.

Menštruačný kalíšok následne opláchnete pod prúdom studenej vody a znovu zavediete.

3. PO SKONČENÍ MENŠTRUÁCIE - NÁVOD

Po skončení Vašich mesiačikov menštruačný kalíšok prv štandardne umyjete studenou vodou a potom odporúčame ho opäť na niekoľko minút vyvariť vo vriacej vode či umyť intim gélom. Váš menštruačný kalíšok potom vložíte do vrecka a máte ho pripravený na ďalší menštruačný cyklus.

Spoločne s menštruačným kalíškom LUNACUP  získate podrobný návod s vysvetlením krok za krokom, ako kalíšok používať a ako sa o neho starať. A keby náhodou návod nestačil, môžete sa na nás vždy obrátiť - telefonicky, alebo e-mailom.

 

Kalíšky sú vyrábané v dvoch veľkostich.

Veľkosť 1  - MENŠIA

- Pre ženy do 30 rokov bez vaginálneho pôrodu
- Pre ženyktoré rodili cisárskym rezom


Veľkosť 2 VÄČŠIA

- Pre ženy nad 30 rokov
- Pre ženy ktoré rodili vaginálne 

Výber veľkosti kalíška podľa veľkosti tampónov

- mini a normal (štandard) - vyberte veľkosť kalíška menšia (1)

- vždy normal či väčšie alebo prechodne používate aj veľkosť super či väčšie - vzolte veľkosť kalíška väčší (2).

Kalíšky sú vyrábané v troch farbách. Do poznámky prosím uveďte veľkosť kalíška aj preferovanú farbu. :)

Hmotnosť 0.08 kg