Pýtate sa

Je vhodné vaše mydlo pri atopickom ekzéme? 

Mnohí zákazníci nám dávajú pozitívnu spätnú väzbu, že pri používaní našch mydiel sa im ekzém výrazne zmierni alebo úplne zmizne. Napríklad rýchlu reakciu na mydielka u malého dievčatka máme zaznamenú tu.

 

Ktoré mydielka sú vhodné pre bábätká a malé deti?

Detská pokožka je tenšia, priepustnejšia, s nižšiou obranyschopnosťou. Je jemná a preto si zaslúži nežnú starostlivosť. Do  jedného roka bábätka je dobré vyhýbať sa esenciálnym olejom a používať jednoduché mydielka bez prísad a vôní. Preto sú vhodné z našej ponuky napríklad: Hodvábne, Nechtík, Mrkvové, Vločkové, Konopné.

 

Sú vaše mydlá vhodné aj na vlasy?

Prírodné mydlá sú vhodné a bezpečné aj na umývanie vlasov. Ak prechádzate z používania bežných šampónov na prírodnú kozmetiku, je možné, že vaše vlasy si budú zvykať dlhšie. Naši zákazníci uvádzajú, že ich vlasy sú po umývaní Mydlom z Farmy pevnejšie. Ďalšou výhodou je, že vlasy nie je potrebné umývať tak často ako pri umývaní bežným šampónom. Doležité je po umýtí dôkladne mydlo z vlasov vypláchnuť, inak budú vlasy "ťažké" a mastné. 

Ak ste sa rozhodli vyskúšať naše mydlo namiesto šampóna, máme pre vás jeden TIP. Po umytí vlasov prírodným mydlom, je vhodné opláchnuť vlasy jablčným octom. Táto kúra vlasy zvláčni, vyrovnáva pH pokožky, pomáha pri odstraňovaní lupín, hydratuje vlas a uzatvára vlasovú kutikulu. 

 

Ktoré mydlo vonia najkrajšie a najsilnejšie? 

Názory na to, ktoré mydlo z našej ponuky vonia najkrajšie sa rôznia. Vnímanie vône je veľmi individuálne. Medzi najobľúbenejšie pre svoju vôňu patria Divé maky, Šalvia, Levanduľa, Letný večer, Mojito, Rozmarín, Škoricové… Špecifickú a výraznú vôňu majú napríklad Ajurvédske, Ružová palma.

 

Ktoré mydlo je vhodné na suchú pleť?

Suchá pleť zvykne svrbieť a je náchylná k infekciám. Mydielka v našej ponuke, ktoré vám pomôžu premastniť vašu pleť a nevysušia ju ešte viac sú: Hodvábne, Nechtík, Mrkvové, Vločkové, Divé Maky.

 

Ktoré mydlo je vhodné na akné?

Pre aknóznu pleť odporúčame Uhľové mydielko. Keďže väčšinou majú tento problém ľudia s mastnou pokožkou, odporúčame aj ďalšie mydlá pre tento typ: Žihľava, Škorica, Ružové drevo, Rozmarín, Šalvia, Mäta, Ružová Palma, Ajurvédske, Bazalka.

 

Ako veľké sú vaše mydielka?

Naše čerstvé krájané mydlá vážia 95 gramov, mydlá ANTIK majú 70 g, ostatné dekoratívne mydlá v našej ponuke vážia od 50 do 100g v závislosti od druhu (hmotnosť uvádzame v eshope v popise jednotlivých mydiel). Prírodné mydla časom strácajú na váhe. Po niekoľkých mesiacoch od výroby môže byť mydlo "ľahšie" aj o 10g. Nie je to však chyba. Znamená to, že sa v tomto období vyparila voda, mydlo stvrdlo a takéto mydielko vám vydrží dlhšie, ako mydlo čerstvé. 

 

 

Čo robiť, aby mi mydlieko vydržalo čo najdlhšie?

Základom je nechať mydlo po použití vyschnúť. Ideálnou pomocníčkou je preto mydlovnička s dierkami, aby mohla voda odtekať a aby  mydlo nezostávalo rozmočené.