Často sa nás pýtate, ako sa dá vyrobiť mydlo z kozieho mlieka?  Z kozieho mlieka sa mydlo vyrobiť nedá.☺

Mydlo sa vyrába z tukov, v našom prípade z prírodných rastlinných olejov. Kozie mlieko pridávame k olejom ako luxusnú prísadu. Samotné kozie mlieko má nízky obsah tukov a svojím zložením je najviac podobné ľudskému mlieku.

Mnohí sme sa však už stretli s kozími produktami, ktoré mali „svojský pach“ a nezanechali v nás príjemné spomienky.  Príčinou môže byť nesprávna hygiena, či dlhší čas spracovania mlieka. Kozie mlieko sa u nás spracuváva okamžite s dôrazom na čistotu.

 

Aj preto mnohých našich zákazníkov prekvapuje, že mlieko a produkty z našej Farmy majú príjemnú vôňu a skôr sladkú chuť.

Kozie mlieko je zásadité, a pre svoju podobnosť s materinským mliekom, pomáha vyrovnávať disharmóniu v našom tele. Naši zákazníci používajú čerstvé kozie mlieko aj pri liečbe rakoviny a mydlá s kozím mliekom pri liečbe ekzémov, psoriázy a iných kožných ochorení.

 

K zmydleniu olejov sa používa hydroxid sodný. Na etikete preto nájdete označenie NaOH. Samotný hydroxid sodný je veľmi silná zásada. Avšak práve spojením s olejom vzniká tretí výsledný produkt, ktorým je mydlo.

 

Do mydlovej hmoty pridávame v poslednej fáze rôzne dary zeme. Bylinky, esenciálne oleje, maceráty, čerstvé šťavy, kávu, koreniny, íl…

Takáto prevoňaná a obohatená mydlová hmota sa leje do drevených alebo silikónových foriem a necháva sa vytvrdnúť 24 - 48 hodín. Následne sa mydlo ručne krája, ukladá do drevených políc, kde zreje 6 - 8 týždňov, aby získalo svoju jemnosť a kvalitu.

Predtým ako mydielka poputujú do vašich príbytkov ku každodennému použitiu, ich ručne  vážime a balíme.